DIY FOTOĞRAF KÖŞENİZİ OLUŞTUMAK İÇİN 6 İPUCU!

DIY FOTOĞRAF KÖŞENİZİ OLUŞTUMAK İÇİN 6 İPUCU!

Düğün faaliyetleri söz konusu olduğunda, fotoğraf köşeleri artık çok popüler! Özellikle fotoğraf çekimlerine düşük bir bütçe ayıran çiftler için mükemmel bir seçenek. Düğününüz için mükemmel bir fotoğraf çekimi yapmak için süslü ekipmana veya ekstra eşyaya gerek yok. Bu ipuçlarıyla, misafirlerinizi tasarım estetiğiyle kusursuz bir şekilde uyum sağlamaya teşvik edecek, bütçenizi bozmadan eğlenceli bir DIY fotoğraf standının nasıl oluşturulacağını göstereceğiz.

1. ARKA PLAN KONUSUNDA YARATICI OLUN!

Arka plan, fotoğraf köşenizin odak noktasıdır. Bu yüzden dikkat dağıtmayan ve göz alıcı bir arka plan olduğundan emin olmak istersiniz. Kurdeleler, perdeler, afişler, balonlar veya kara tahta duvarları düşünün. Bunu sade tutabilir veya istediğiniz kadar fantezi yapabilirsiniz. Konuklara fotoğraflarda sevimli görünecek belirlenmiş bir alan sağlamanız yeterlidir – ve sizin profesyonel fotoğraf çekiminiz bittikten sonra, misafirleriniz telefon ile kendi fotoğraflarını çekebilirler!

2. IŞIKLANDIR!

Düğün mekanınız için ışıklandırma planını oluşturduğunuzda, fotoğraf standına ve etrafına ışık eklemeyi unutmayın. Akıllı neon tabelalarından pırıltılı ışıklar ile kaplı perdelere kadar her şey olabilir. Işıkları arka plana asıyorsanız, kameranın önüne ışık geçirdiğinizden emin olun (standın ucuna bakacak şekilde, ortalama burun seviyesine yerleştirilmiş olsun), böylece konukların yüzleri fotoğraflarda tamamen görülebilir. Bir selfie ışığı, doğrudan, yüksek kaliteli aydınlatma eklemek için mükemmel bir seçim olacaktır! Doğru düğün aydınlatmasını ve kullanışlı bir kontrol listesini seçmeyle ilgili fotoğrafçınız ve düğün organizasyon firmanız ile mutlaka görüşmelisiniz.

 

 

3. MALZEME TEDARİĞİ

Herhangi bir fotoğraf köşesinin en iyi parçaları sahne alanıdır, bu yüzden mümkün olduğunca çok çeşitlilik sağladığınızdan emin olun. Fotoğrafçınız ile görüşüp, mükemmel olabilecek bir fotoğraf köşesini tasarlayabilirsiniz. İkinci el mağazalarında, kostüm dükkanlarında veya hatta kendi dolabınızda şapka, peruk, gözlük, takı ve diğer aksesuarları da bulabilirsiniz. İnternet mağazaları elbette bu konuda size çok geniş bir yelpaze sunmakta- Düğünomi ‘ye göz atmanızı öneririm. Romantik detaylar sizin profesyonel çekiminiz için, komik aksesuarlar ise gece ilerledikçe misafirlerinizle çekmek isteyeceğiniz fotoğraflar için harika olacaktır!

 

4.FOTOĞRAF KÖŞESİNİN YERİ

Bir fotoğraf köşesinin tüm amacı, misafirlerinizi gayri resmi, çok eğlenceli bir şekilde yakalamaktır. Bu sayede, tüm konuklarınız düğün mekanında nerede olurlarsa olsunlar fotoğraf köşesini görebilmelerini sağlamak istersiniz. Mümkünse, fotoğraf standınızı bir köşeye itmeyin veya ortada ve ulaşılabilir bir yere kurun. Düğünde başka pek çok şey olacak ve eğer misafirler fotoğraf köşesini görmüyorsa, bunu unutacaklardır. Bunu, tasarımınız için başka bir odak noktası olarak düşünün ve herkesin görebileceği bir alanda kurun. Yine de bireysel, küçük grup veya büyük grup fotoğraflarını çekmek için insanlara bolca alan verin. Ayrıca, misafirleri doğrudan standlara yönlendiren bir yön işareti oluşturmayı da unutmayın!

 

5. POLAROID KAMERA!

Konuklarınızın, fotoğraf standında çektiği fotoğrafların çıktısını almak için kolay bir yol arıyorsanız, Polaroid fotoğraf makineleri bunun en iyi yolu! En iyi kısım ise tüm misafirleriniz, ne kadar genç ya da yaşlı olursa olsun, onu nasıl kullanacaklarını bilir. Herkesi 2 fotoğraf çekmeye teşvik edin! Böylece birini onlar, birini siz saklayabilirsiniz. Bunun için standınıza bir kutu ya da sepet eklemeyi unutmayın. Bütün gece yetmesi için fazladan film stoklamalısınız.

 

6. SOSYAL MEDYA PAYLAŞIMLARI İÇİN

Gece boyunca, cep telefonu ile bir çok fotoğraf çekilecektir. Bu değerli anıları, düğün gününüze geri dönüp bakmak için toplamak istersiniz! Bu nedenle, konukların fotoğraflarını nasıl paylaşmalarını istediğinizle ilgili net talimatlar içeren bir işaret eklemeyi unutmayın. Misafirlerden düğün hashtag’inizi kullanmasını isteyin. Hashtag’i fotoğraf köşesinde, görünür bir yerde bulundurursanız, sosyal medya paylaşımlarını siz de sonrasında rahatlıkla takip edebilirsiniz.

Sevgiler,

Ayça