Düğün Hikayesi nedir?

Düğün gününüzün sabahı başlayarak (genelde kuaförde) akşama kadar (genelde ilk dans veya nikah) tüm gününüzün belgesel şeklinde çekilmesi işine Düğün Hikayesi® diyoruz.

Sadece düz bir şekilde gelin ve damadı mı çekiyorsunuz?

Gün içindeki tüm detayları, sizin çevrenizde gelişen olayları, yanınızda yer alanları da çekiyoruz elbette. Ayırabildiğiniz 1-2 saatlik süreçte de kurgusal olarak dış mekan fotoğraflarınızın çekimini gerçekleştiriyoruz.

Kaç kişi çalışıyorsunuz?

Bu konuda bir kısıt koymuyoruz. Düğün Hikayesi® çekimini normal şartlarda gelinin yanında bir fotoğrafçı, damadın yanında da bir fotoğrafçı olacak şekilde planlıyoruz. Kimi zaman 2. fotoğrafçıya ihtiyaç olmuyor (aynı yerde hazırlanma gibi durumlarda) ya da damadın hazırlıklarında fotoğrafçı gerekmediği düşünülüyor. Bu durumda tek fotoğrafçı çalışıyoruz. Bu tamamen sizin isteğinize kalıyor.

Dış mekan çekimi ne demek?

Kimi çiftler, düğün hazırlıkları esnasında fotoğraf çektirmek istemiyor. Ancak yine de bizim gözümüzden fotoğraflarnın çekilmesini ve klasik stüdyo çekimi istemediklerini söylüyorlar. Bu durumda 1,5-2 saatlik bir sürede dış mekanda çiftin fotoğraflarını çekiyoruz.

Gün boyu yanımda bir fotoğrafçının olmasının beni sıkacağını düşünüyorum, ne dersiniz?

Bu konuda hemen herkesin düğün gününden önce çekinceleri oluyor. Bu kadar tecrübenin arkasından bizi artık fotoğrafçı olarak görmüyorsunuz. Biz o gün, sizden önce defalarca düğün görmüş kişiler olarak adeta birer nedime ve sağdıç gibi oluyoruz. Sonuç olarak da “İyi ki vardınız” cümlesini duyuyoruz ve bu bize inanın büyük mutluluk veriyor.

Düğün günü neler yapacağımızı nasıl planlıyoruz?

Biz her çiftle düğünden önce en az bir kere oturup bir süre sohbet etmeyi tercih ediyoruz. Bu sayede sizin ne istediğinizi daha kolay anlıyoruz. Çekimden önceki hafta da sizinle tekrar temasa geçip son programınızı öğreniyoruz. Zaten düğüne kadar sürekli gerek telefon, gerekse e-posta yolu ile temasta bulunuyoruz ve programınızı/hazırlıklarınızı yapmanız konusunda yardımcı olmaya çalışıyoruz.

Bir Düğün Hikayesi çekiminden sonra elimize ne geçiyor?

Öncelikle şunu söylemeliyiz ki tüm fotoğrafları size orjinal boyutunda ve çözünürlükte, size özel tasarlanmış etiketli bir dvd’de teslim ediyoruz. Baskı, albüm, fotoblok ve diğer ürünleri almak tamamen size kalmış.

Fiyatlarınızı öğrenebilir miyiz?

Tamamen şeffaf olmak adına fiyat listemizi yıllık olarak belirleyip web sayfamıza koyuyoruz -sene başında-. Bu yüzden yaz sezonu dolu olduğumuzda fiyatı yükseltmek, kişiye göre fiyat belirlemek gibi bir lüksümüz yok.

Ben kışın evleneceğim bir indiriminiz yok mu?

Fiyat listemizde de göreceğiniz üzere aylara göre fiyatlarımız değişken. Evleneceğiniz tarihi fiyat listesindeki tablodan seçerek çekim ücretlerindeki değişiklikleri görebilirsiniz.

Ayrıca bir indiriminiz yok mu?

Herkese adil davranabilmek adına pazarlık yapmayı kabul etmiyoruz. Yaptığımız işin bir ticaret değil de keyif aldığımız ve arkadaşlık kurduğumuz bir organizasyon olduğunu düşündüğümüzden ve zaten fiyatlarımızı gözle görülür şekilde belirttiğimizden ekstra indirim yapmıyoruz. Zaten bizden aldığınız hizmet ve sonrasında alacağınız hediyelerin pazarlık payınızdan çok daha önemli olduğunu anlayacaksınız.

Taksit imkanı var mı?

Bonus Card’a vade farksız 5 aya kadar taksit imkanımız mevcut.

Sizi ziyarete gelebilir miyiz?

Ankara Bahçelievler 6. Cadde’de home office (ev ofis) olarak hizmet veriyoruz. Randevunuzu önceden alıp, bizi ziyaret edebilir, örnek çalışmalarımızı görebilirsiniz. Stüdyo olarak çalışmadığımız ve fotoğrafla ilgili diğer işlerimiz nedeniyle sürekli ofiste olamayabiliyoruz. Randevu almanızı bu nedenle öneriyoruz.

İstanbul’a çekime gelir misiniz?

Türkiye’nin her yerinde çekim yapıyoruz. Bugüne kadar yaptığımız çekimlerin yarısından çoğunu Ankara dışında gerçekleştirdik.

Şehir dışına çıkmak için ulaşım, konaklama gibi masrafları talep ediyormuşsunuz, doğru mu?

Bazı şehirler için şehir dışı çekim ücreti olarak 250 TL sembolik bir ücret talep ediyoruz. Bunun dışında da sizden herhangi bir talebimiz bulunmuyoruz (İstisna iller için iletişime geçiniz).

Düğün tarihimizin o gün dolu olduğunu söylediniz. Sizinle çalışmak istiyoruz. Bize ne önerirsiniz?

Size düğün gününüz haricinde başka bir gün çekim yapmayı genelde önermiyoruz. O günkü ruh halinizi, duygularınızı, heyecanınızı, yüz ifadenizi başka bir gün yakalamamız doğaldır ki imkansız. İsterseniz Düğün Hikayesi® ile beraber çalışan profesyonel fotoğrafçı arkadaşlarımızla çalışabilirsiniz. Bu yine aynı kaliteyi ve titizliği yaşayacağınız anlamına gelmektedir.

Sorunuza cevap bulamadınız mı? O halde bize sorun, en kısa zamanda size dönüş yapalım.