Düğün Hikayesi nedir?

Düğün günü, sabah başlayarak (genelde kuaförde) akşama kadar (genelde ilk dans veya nikah) tüm gününüzün belgesel şeklinde fotoğraf ve video ile çekilmesi işine Düğün Hikayesi® diyoruz.

Çekimde kaç kişilik bir ekip ile çalışıyorsunuz?

Bu, her çekime göre değişiklik gösteren bir durumdur. Bazen 1 fotoğrafçı ve 1 asistan ile çalışırken. Bazen 4-5 kişilik bir ekip ile çekimi planlıyor olabiliriz.

Hangi şehirdesiniz?

Ankara

Dış mekan çekimi ne demek?

Her çiftin farklı istekleri oluyor. Buna uygun şekilde bir ya da birden fazla lokasyon belirleyip, stüdyo dışında yaptığımız çekimdir. Dilerseniz şehir merkezinde, dilerseniz ortak belirleyeceğimiz, doğa harikası mekanlarda çekimi gerçekleştirebiliriz.

Video hizmeti veriyor musunuz?

Evet, video çekimi yapıyoruz. Düğün Hikayesi çekiminde ya da dış mekan çekiminde video çekimi yaptırabilirsiniz. Sizin tarzınıza uygun, 4,5-5 dklık bir kısa filminiz oluyor.

Düğün günü neler yapacağımızı nasıl planlıyoruz?

Uzun yıllardır, çok fazla çift ile çalıştık. Bu bize gerçekten çok büyük bir avantaj sağlıyor. Bu nedenle, her çiftimiz ile düğünden önce en az bir kere oturup sohbet etmeyi tercih ediyoruz. Bu sayede sizin ne istediğinizi daha kolay anlıyoruz. Çekimden önceki hafta da sizinle tekrar temasa geçip son programınızı öğreniyoruz. Zaten düğüne kadar sürekli gerek telefon, gerekse e-posta yolu ile temasta bulunuyoruz ve programınızı/hazırlıklarınızı yapmanız konusunda yardımcı olmaya çalışıyoruz.

Bir Düğün Hikayesi çekiminden sonra elimize ne geçiyor?

Öncelikle şunu söylemeliyiz ki tüm fotoğrafları size orjinal boyutunda ve çözünürlükte, dvd’de teslim ediyoruz. Günümüzde, dijital teslim çok daha yaygın ( bizim adımıza 🙂 ) Bu nedenle, hard copy; baskı, albüm, fotoblok ve diğer ürünleri almak tamamen size kalmış 😉

Fiyatlarınızı öğrenebilir miyiz?

Fiyatlarımızı, bize e-posta, telefon, whatsapp, instagram DM gibi her türlü kaynaktan ulaşarak, öğrenebilirsiniz. Dilerseniz, ofise gelip, bir kahve içerek de detaylı olarak öğrenebilirsiniz.

Fotoğrafları Ayça Karaoğlan mı çekiyor?

Evet, fotoğraf çekimlerini Ayça Karaoğlan yapıyor 🙂

Sizi ziyarete gelebilir miyiz?

Abay Kunanbay Caddesindeki ofisimde, genelde hafta içi her gün bana ulaşabilirsiniz. Randevulu görüşme kabul ediyorum. Zira çekimler sebebiyle anlık gelen arkadaşlarla görüşememe ihtimalim olabilir. O yüzden gelmeden, iletişim numaramızdan ulaşırsanız, mutlaka ortak bir saat ayarlar ve görüşürüz.

Şehir dışı ya da yurt dışı çekim istiyoruz. Bizimle geliyor musunuz?

Türkiye’nin her yerinde ve dilerseniz yurt dışında da sizinle istediğiniz destinasyona gelip, çekim yapıyoruz.

Şehir dışına çıkmak için ulaşım, konaklama gibi masrafları talep ediyormuşsunuz, doğru mu?

Bazı şehirler için şehir dışı çekim ücreti olarak 250 TL sembolik bir ücret talep ediyoruz. Bunun dışında da sizden herhangi bir talebimiz bulunmuyoruz (İstisna iller ve yurt dışı çekimleri için iletişime geçiniz).

Hangi ekipmanları kullanıyorsunuz?

Kameralar:

Nikon D750

Lensler:

Nikon 16-35 mm
Nikon 85 mm
Nikon 50 mm
Nikon 35 mm

Flaş:

Nikon SB-700

Düğün günü mü çekim yapmalıyız? Başka bir gün mü?

Bu aslında tamamen sizin yaklaşımınıza ve hangi gün rahat olacağınıza göre değişir. Her şeyi düğün günü halledip, bu işi bitirmek istiyorsanız, elbette düğün günü çekim yaptırmalısınız.

Yok, biz düğün günü çok rahat edemeyiz, o gün çok sıkışık bir programımız olacak gibi şeyler düşünüyorsanız, zaten başka bir gün çekim yaptırmalısınız.

Yani sizi hangisi mutlu edecekse biz o gün için sizi zaten yönlendiriyor olacağız 🙂

Sorunuza cevap bulamadınız mı? O halde bize sorun, en kısa zamanda size dönüş yapalım.